25 יול אין תגובות admin רכב

המדריך המלא של פחחות וצבע לרכב!

יש בעלי רכב שלא אכפת להם לנסוע ברכב שרוט או דפוק כל עוד הרכב נוסע בצורה חלקה ובטיחותית, לעומתם יש אנשים שכל שריטה קטנה ודפיקה קלה ברכב "מעצבנת" אותם והם רצים מיד להכניס את הרכב למוסך העוסק בפחחות וצבע. אם גם אתם אוהבים מכונית יפה וללא דופי וממהרים למוסך בכל שריטה ודפיקה קלה, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

ארבעה דברים שחשוב לדעת על פחחות וצבע לרכב

  1. המכוניות המודרניות בנויות כך שבכל מקרה של התנגשות הן סופגות כמה שיותר מעוצמת המכה. זה מצוין לבטיחות הנוסעים, אך כמעט כל התנגשות משאירה מזכרת בשלדת הפח ודורשת כניסה אל המוסך.
  2. כאשר אתם בוחרים מוסך העוסק בפחחות וצבע כדאי לבדוק כלי רכב שעברו טיפול במוסך שבחרתם. אל תתרשמו מהברק של הצבע החדש, אלא מהחיבור שבין חלקי המרכב השונים. התבוננו בעיון בהתאמה של הגוון שנצבע בנקודות החיבור לחלקים האחרים של הרכב, ככל שההבדלים פחות בולטים ופחות מורגשים והצבע נראה אחיד, כך העבודה נעשתה באיכות ובמקצועיות.
  3. במקרים של שפשופי צבע או שריטות קלות, אפשר לנסות לתקן את הנזקים לבד. גשו לחנויות לאביזרי רכב ובקשו שפופרות לק קטנות עם מברשת צבע. קנו לק בצבע השלדה ומרחו בעדינות על השריטה. אחרי שסיימתם עשו פוליש במקום. במקרים של נזקים קלים, הפעולה תצליח והנזק לא ייראה.
  4. צביעה מקצועית של הרכב נעשית רק לאחר שהצבעי החליק את כל שלדת המכונית, ניקה והסיר את שכבות הצבע והלק הישן. אם יש צורך בתיקוני פחחות, יש לבצע גם אותם לפני הצביעה.  צביעת הרכב מתבצעת בדרך כלל ב"אייר ברש" ,מכחול התזה שאתו עוברים מספר פעמים ומניחים כמה שכבות צבע. את הייבוש הסופי של הצביעה מבצעים בתנור מיוחד, בדיוק כמו שנעשה במפעלי הייצור של הרכב.

ארבעה טיפים נוספים על פחחות וצבע לרכב

  1. אל תזניחו תיקוני צבע או נזקי פח במכונית. אם תזניחו, גם נזקים קטנים עלולים להיהפך למוקדים שבהם תתפתח חלודה והתיקון של הרכב יהיה מורכב יותר ויקר יותר.
  2. בתיקוני פחחות חשוב לבדוק שהפחח לא רק מיישר את השקע או סותם את החור, אלא מניח גם שכבת הגנה על התיקון.
  3. אם החלטתם לבצע את התיקונים במוסכי הסדר ולהפעיל את חברת הביטוח חשוב לברר מי מבצע את העבודה. מוסכי הסדר רבים אינם מבצעים בעצמם את העבודה, אלא מוציאים אותה לקבלנים חיצוניים ולא תמיד איכות העבודה תהיה מקצועית. לכן לפני שאתם מוסרים את הרכב למוסך הסדר בררו על המוסך המבצע את העבודה ועל איכות עבודתו.
  4. אם תשמרו על תחזוקה נכונה וקבועה של הרכב, תוכלו לחסוך ביקורים רבים אצל הפחח.  הקפידו לעשות לרכב ווקס פעמיים בשנה ונקו במהירות "מזכרות" כמו לשלשת ציפורים ושרף עצים החודרים את שכבת המגן של הצבע וגורמים נזקים, לעתים בלתי הפיכים.