5 דצמ אין תגובות admin רכב

מכונאות רכב היא תחום מורכב הדורש ידע תיאורטי וניסיון רב בתחום. כאשר מתעורר בעיה גופנית נחפש את הרופא המקצועי, בעל הניסיון והטוב ביותר, כך גם בטיפול במכונית. טיפול מקצועי ברכב ישמור על בטיחות הנסיעה ויעניק לכל רכב שנים ארוכות של תפקוד תקין. אם תפקידו את הרכב שלכם בידיים מקצועיות ואמינות, תוכלו לחסוך ביקורים רבים במוסך וכספים יקרים.

מוסכים באזור חיפה – חמישה דברים שחשוב לדעת על המקצוע

  1. מכונאות רכב היא לא מה שהייתה בעבר. אם בעבר מכונאי הרכב הסתפק במספר מכשירים כמו מפתח שוודי והעפת מבט קל ברכב כדי לאתר את הבעיה, היום בעידן שבו המכוניות מורכבות ומתוחכמות הרבה יותר, זה כבר לא עובד. למכונאי הרכב של היום יש ציוד מתוחכם ומערכות מודרניות וממוחשבות המסייעות לו לאתר תקלות, לתקן ולקבל משוב חיובי על אודות התיקון.
  2. כיום לא מספיק להיות שוליה של מכונאי רכב וללמוד את המקצוע תוך כדי ניסוי וטעייה, כיום יש צורך בהשכלה מסודרת. כדי לקבל הסמכה של מכונאי רכב יש צורך להשקיע מספר שעות לימוד והתמחות בתחום.
  3. מכונאי רכב נדרש למספר מיומנות בתחום כדי לדעת לתקן בהצלחה את הרכבים החדישים והמודרניים. עליו להכיר היטב את סוג המנוע ברכב שאותו הוא מתקן, עליו להכיר סוגים רבים של רכבים, לשלוט בנהלי העבודה במוסך ובנהלים של הבדיקות השוטפות הנדרשות ולהשתלם בתחום של יסודות בתרמודינאמיקה.
  4. הטיפולים הבסיסיים שאותם מבצע טכנאי הרכב הם טיפולים תקופתיים השומרים על בטיחות הרכב ועל תקינות החלקים. נוסף על כך מכונאי הרכב מטפלים בבעיות לאחר תאונה, בתיקוני חשמל, בתיקונים של מערכות מיזוג נזילות, בתיקוני פחחות וצבע ובהכנת הרכב למבחן השנתי במשרד הרישוי.
  5. בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב מכונאות רכב לא תהיה לעולם בלתי רלוונטית לנהגים כי גם מכוניות חדשות זקוקות לטיפולים. נהגים רבים נוטים לחשוב כי ברכבים החדשים כמעט ואין תקלות, אך זו טעות. מכונית מורכבת ממספר מערכות וכל מערכת עלולה להתקלקל. גם ברכבים החדשים התקלות אינן חולפות ללא טיפול, ולכן עליכם להיות קשובים לרכב שלכם. בכל פעם שבה אתם שומעים רעשים המעוררים חשד או שנורות אדומות נדלקות אתם חייבים לגשת מיד למוסך כדי לשמור על בטיחות הרכב ועל בטיחות הנוסעים.

מוסכים באזור חיפה – ארבעה טיפים מנצחים

  1. כאשר אתם נזקקים לבצע טיפולים ברכב, אל תיכנסו למוסך הראשון שאתם רואים. השקיעו בבחירת המוסך המתאים ובקשו המלצות מבעלי רכב אחרים שעליהם אתם סומכים. הקפידו לבחור מוסך המעניק שירות מקצועי ואדיב, מוסך שיסביר לכם על התקלה, על דרך התיקון ויעניק אחריות על כל תיקון.
  2. אתם לא חייבים לבחור במוסך של היבואן, גם אם המכונית שלכם חדשה ויש לכם עליה עדיין אחריות. החוק מחייב את היבואן להעניק לכם אחריות התקפה בכל מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה, כל עוד מכונאי הרכב מבצע את התיקונים בהתאם להוראות היצרן.
  3. בביצוע תיקונים שאינם עולים כסף, כדאי לכם לבחור במוסך של היבואן, אך אם אתם נדרשים לשלם עבור התיקון, אתם יכולים לערוך סקר שווקים ולבחור כל מוסך מורשה.
  4. לפני שאתם משאירים את המכונית במוסך לטיפול חשוב לבדוק האם המוסך שבחרתם מתמחה בתיקון רכבים מהדגם שלכם. כדאי גם לבדוק באילו חלקי חילוף משתמש המוסך, אם התקציב מאפשר לכם כדאי להשתמש בחלקי חילוף מקוריים של היצרן, אם התקציב אינו מאפשר קיימים חלקי חילוף איכותיים המתאימים למכונית, אך מיוצרים על ידי יצרנים אחרים. בכל מקרה, בררו היטב באילו חלקים משתמש המוסך והשוו מחירים בין המוסכים השונים.